HepiSorKategori: BeslenmeKöpeğimin mamasını kendim hazırlayabilir miyim?
sersunny 3 sene önce sordu

Merhaba, benim 2 yaşında dişi Rus finosu köpeğim var. Onu bu zamana kadar hep kuru mama ile besledim pro plan ile fakat yaklaşık 6 aydır 2 günde bir yiyor ve çok isteksiz yiyor. Bazen yaş mama alıyorum onu da seçici davranıyor. Ama ev yemeğini çok seviyor. Bende acaba onun mamasını kendim hazırlasam mantıklı olur mu diye düşündüm. Nasıl bir öneri verebilirsiniz?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
İştahsızlık aynı zamanda bir sağlık probleminin de işaretçisi olabilir.Dostunuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bir veteriner hekime görünmeniz gerekebilir. Eğer ağız kokusu yada çiğneme problemleri yaşadığını düşünüyorsanız problemin kaynağı bu olabilir. Mamanızın aromasını da değiştirebilir yada et suyu ile mamanızın aromasını arttırmayı deneyebilirsiniz.
 
Ev yemeği hazırlamanız ise özenli ve bilgi gerektiren bir konudur. Öncesinde fazlaca araştırmalı ve dostunuzun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan bir mama hazırlamalısınız. Maliyet olarak da biraz daha fazla olacaktır. Tavsiyem bir ağız muayenesinin ardından kaliteli içeriğe sahip bir mamaya geçiş yapmanız olacaktır.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?