HepiSorKategori: BeslenmeKöpek mamaları hakkında görüşlerinizi almak istiyorum
Selin 3 sene önce sordu

iyi günler, ben bir mama hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Proline mama markası nasıl acaba köpeğimin tüy problemini tetikler mi? 1 ay dır yiyor ama devam edip etmeme konusunda kararsızım çünkü tüy dökülmesinde artış gördüm ancak bunun mevsimsel mi mamadan mı kaynaklı olduğunu anlayamadım. Bu mama hakkında beni bilgilendirirseniz köpeğim ve ben çok mutlu oluruz. sevgiler..

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Direkt olarak bir marka önermektense evcil hayvan sahiplerinin kıyaslama yaparak ve gözlemleyerek bir mama seçimi yapmasını doğru buluyorum. Özellikle köpeğinizin aktivite oranı ve ihtiyaçlarına yönelik kaliteli içeriğe sahip bir mama kullanmanızı tavsiye ediyorum. İçerikleri kıyaslarken taze ve işlem görmemiş et kaynaklarını içeren mamalara yönelmenizi öneririm. Özellikle protein kaynağı olarak et ürünleri kullanılması, koruyucu ve katkı maddeleri bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
 
İşlenmiş veya hidrolize edilerek yapısı değiştirilen protein kaynakları alerjik problemlere yol açabiliyor. Aynı zamanda yüksek oranda karbonhidrat bulunması da yine mamanın kalitesini gösteren kriterlerden biri. Kıyasladığınızda fiyat olarak da farkı yaratan içeriği olacaktır. Beslenme ile bir çok hastalığın ortaya çıkmadan önlenebileceğini ve vücudun genel gelişimini doğru oranda desteklediğini araştırmalar gösteriyor. Mamanızın kalitesine bağlı olarak gözlemleyebileceğiniz değişimler ise tüy yapısı, parlaklığı, ağız ve diş sağlığı ile kendini belli edecektir.
 
İmkanlarınız ölçüsünde en iyiyi seçme konusunda bu bilgilerin yardımcı olacağını düşünüyorum. 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?