HepiSorKategori: BeslenmeMerhabalar, ben 1.5 yaşındaki kedimle ilgili bir soru..
Profile photo ofoguzkkurtogluoguzkkurtoglu 3 sene önce sordu

Merhabalar, ben 1.5 yaşındaki kedimle ilgili bir soru sormak istiyordum. Her ay farklı mamalar yedirmemiz doğru mu? Şimdi 3 ay yetecek bir mama veriyoruz daha büyük aldık 3 ay boyunca aynı mamayı vermek zararlı mıdır? Bir de kedim çok korkak yabancı insanlardan çok korkuyor hic ortaya çıkmıyor zil sesinden bile korkuyor bunun onun için zararları nedir?

1 Yanıt
Metehan Çalıkuşu Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar;
Çocuğunuz farklı mamalara ile dönem dönem geçişler yapabilirsiniz fakat bu geçişler için 1 ay az bir süre yani bu geçişler ortalama 3 ayda bir yapabilirsiniz.Fakat mama geçişlerinde mamalardaki protein,karbonhidrat ve yağ oranı çok önemli.Bu geçişlerde sindirim sistemi bozukluğu görülebiliyor.Bu sebeple mama geçişlerinde mamayı yarıyarıya olacak şekilde vermenizi tavsiye ederim.
Ayrıca düşük bir ihtimal de olsa alerji problemi çekebilirsiniz,alerjik bir çocuksa beslenme alışkanlığını çok değiştirmemenizi tavsiye ederim.
İkinci sorunuza gelince ev kedileri genellikle asosyal hayvanlardır, zil veya eve gelen bir misafirin onları rahatsız etmesi anormal bir durum değil.Bu sorunun üstüne giderek bunu çözebilirsiniz.Mesela zil çaldığında ona çok sevdiği bir oyuncağını verin ya da bir ödül maması verin.Zaman ile bu korkularını aşacaktır.
Sağlıklı Günler Dilerim
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?