HepiSorKategori: Beslenmemuhabbet kuşum kendi yemini yiyemiyor
Şehriban GÜNDÜZ 2 sene önce sordu

Merhaba 11 aylık erkek muhabbet kuşum var geçen hafta başı kapıya sıkıştı ve zorlu bir beyin travmasi geçirdi gittiğim veteriner 2 şurup ve antibiyotik verdi Şuan durumu iyi gibi yalnız gözlerini açmakta zorluk çekiyor ve sürekli disi kuşum kendisi yemini yediriyor sizde bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim??

shrbngndz 2 sene önce yanıtladı

Öncelikle teşekkürler kisa sürede dönüşümüz için ve bir sorum daha olacak size.
Ilaçlarını vermeye devam edelim mi çünkü icmemekte direniyor ve ele almaya çalışırken ısırıyor ama hafif değil bayağı acıtıyor dal mamalardan ve diğer mamadan almama rağmen hala kendi yemini yemeye çalışıyor

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Hekiminizin uygun gördüğü ilaçlara devam etmenizi öneriyorum. Bu süreçte aşırı beslemeden kaçınarak sağlığını ve iyileşmesini takip etmelisiniz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kuşunuzun yaşadığı travma sonrasında bu tarz bir problem gelişmesi beklenebilir. Bazı durumlarda alt gaganın desteklenerek yemini yemesi için yardımcı olunabiliyor. Ancak kalıcı hasarlarda tamamen düzelme görülmeyeceğinden beslenme desteğine ihtiyaç duyabilir. Siz de bu süreçte yiyebileceği yiyecekler yumuşatarak yedirmeyi deneyebilirsiniz. 
 
Ayrıca düzelme durumuna destek olarak gaga taşını da eksik etmemeniz önemli. Sürecin devamı travmanın şiddetine ve etkisine bağlı olmakla birlikte dostunuzu yakından gözlemenizi öneriyorum. Beslenmesinde bir azalma gördüğünüzde veteriner hekiminize tekrar ulaşmanız gerekecektir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?