HepiSorKategori: BeslenmeYavru kedimiz çok zayıf ve yemek yemiyor
Profile photo ofsalci63Samet Salci 3 sene önce sordu

4 gün önce istanbulda yavru bir kedi sahiplendik lakin 4 gündür çok çok az yemek yiyor. Mamayı beğenmemiş olabilir diye 3 farklı yaşm ma ve kuru mamayı ayrı ayrı koymamıza rağmen hala yemek yememekte. Yanımızdan ayrılmıyor ve çok az hareket ediyor. Kemiklerinin üzerinde deri var diyebileceğim kadar zayıf bir halde. Kuru mama üzerinde sulandırılmış süt döküp beslemeyi de denedik ama olmadı. Sahiplendiğimiz zaman aldığımız kişi iç-dış parazit aşısını yaptırdığını ama 10-20 gün sonra tekrar yaptırılması gerektiğini söyledi. Aldığımız yerde diğer yavrularla birlikteydi. Şuan evde tek kaldığı için ve hala alışma durumunda olduğu için yemek yememe ihtimali olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde yaygın bir parazit enfeksiyonu olabilir. Bununla birlikte genel bir muayeneden geçmesini kesinlikle öneriyorum. Parazitler besinlerin emilimini azaltırken bir yandan da genel bağışıklığın zayıflamasına yol açarlar. Önceliğiniz parazit ihtimalini tamamen elemek olmalıdır. 
 
Ayrıca iştahsızlık ve halsizlik bir çok hastalıkta görülebildiği gibi virüs, bakteri gibi enfeksiyon kaynaklarında karşılaşılıyor. Bu dönemdeki yavru kediler ev ve ortam değişiminden genellikle bu kadar ağır etkilenmezler.. Vakit kaybetmemenizi öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?