HepiSorKategori: BakımYorkshire cinsi köpeğim kusuyor ve çok iştahsız
Profile photo ofaygen41Dirsehan Aygen 2 sene önce sordu

Merhaba, benim Yorkshire cinsi bir yavrum için yazıyorum size şuan 5 aylık kilosu normal gözüküyor ancak 2 gun once yarım saat aralıkla 2 kere kustu 2.si az miktarda ve kahvrenegiye yakın ve sıvıydı ilki de yeşile yakın cıvıktı, son 2 gündür de mamasını ilk koyduğumuz anda bitiren hayvan mamaya bakmamaya başladı çok sonradan yiyor, şuanda karni gurulduyor yapmamız gereken birşey var mı endişelenmeli miyiz? Aşıları tam, manasının yarım kilosunu severek yedi, halsiz değil, 2.5 kilo civarında 5 aylık Yorkshire.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin kusması ve iştahsızlığı bir sağlık problemine işaret ediyor. Kendiliğinden iyileşeceğini düşünmemekle birlikte yaşadığı problem daha ciddi sorunlara da yol açabilir. Özellikle 5 aylık bir köpek dış etkenlere karşı nispeten daha savunmasızdır. Aşıların tam ve parazit tedavileri düzenli olarak takip edilmesi önemli. Şu an yaş mama ile beslenmesini teşvik etmenin yanı sıra problemin devam etmesi durumunda veteriner hekiminize görünmelisiniz.
 
Bu tür iştahsızlık ve kusma durumlarında kaybedilen sıvının yerine konması önemlidir. Kusmanın önün geçmenin yanı sıra probiyotik takviyeleri ile sindirim sisteminin desteklenmesi önerilebilir. Bu konuda gerekli tahlil ve muayenelerin yapılmasının ardından hekiminizin belirleyeceği tedaviyi takip etmelisiniz. Kusmalarının da fotoğraflarını çekmeniz sebebin bulunmasında faydalı olabilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 3 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?