HepiSorKategori: Davranış1 aylık bir kedi sahiplendim tuvaletini eve yapıyor ne yapabilirim?
Profile photo ofsongul_serenay_kaan_omurSerenay İşsever 3 sene önce sordu

Merhaba 1 aylık bir kedi sahiplendim ilk geldiğinde tuvaletini yapamıyordu internetten izleyip kumuna kendim yaptırdım daha sonra 2 gün kuma yapmaya devam etti fakat 3 4 gündür kuma değil evde gizlenebildiği yerlere yapıyor özellikle kakası ishal biçimde çıkıyor bunu önlemek için ne yapabilirim? Tuvalet eğitimi için spreyleri araştırdım ama onda da pek emin olamadım yardımcı olur musunuz

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
1 Aylık bir kedinin normalde annesi ile birlikte büyümesini ve en az 2.5-3 aylıkken sahiplenilmesini tavsiye ediyoruz. Anne sütünün yetersiz alınması ileride yaşayabileceğiniz sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bununla birlikte kedinizin ishal olması o dönemdeki küçük kediler için ciddi bir belirtidir. Özellikle sıvı kaybını telafi edemeyebilir olması nedeniyle durumu çok hızlı kötüye gidebilir. 
 
Tavsiyem dostunuzun veteriner hekim tarafından muayene edimesi ve ishalin sebebinin ortaya çıkarılması olacaktır. Tuvalet konusunda ise sabırlı olmalı ve dışkıyı belirlediğiniz kuma taşıyarak o bölgeyi sirkeli su ile temizlemenizi tavsiye edebilirim.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?