HepiSorKategori: Davranış11 yaşında dişi bir Ankara kedim var ve sürekli dışarı çıkmak isriyor
Şaheser 3 sene önce sordu

Merhabalar, 11 yaşında dişi ve kısır bir Ankara kedim var. Gayet sağlıklı. Yemek yemesi güzel hatta biraz kilo fazlası da var. Aşıları ve iç-dış parazitlerini düzenli olarak yaptırıyorum. Yaklaşık bir aydır çok fazla konuşmaya başladı. Daha önceden dışarı çıkıp geziyordu fakat artık iZin vermiyorum. Özellikle sabahları durmadan miyavlıyor. Dışarı çıkmak istiyor ve kapıları tırmalıyor. Vet. Götürüp sormadım dışarı çıkmak istediği için yapıyor diye düşünüyorum. Farklı bir nedeni olabilir mi? Veterinere gitmem gerekir mi bunu merak ediyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin bu dönemde aktivitesinde azalma oldu mu? Eğer evin içinde sıkılıyorsa dışarıya çıkmak istiyor olabilir. Son 1 aydır mı dışarı çıkmasına izin vermiyorsunuz? 
 
Bu soruları bize cevaplayabilirseniz yardımcı olabiliriz.
 
Görüşmek üzere

Yavoski 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar, evet artık eskisi kadar hareketli değil ama birlikte gayet güzel oynuyoruz. Dışarı çıkmak isteğinin farkındayım fakat sokağımızda beslediğimiz bir sürü köpek var o yüzden artık iZin vermiyorum. Daha bir ay olmadı geçenlerde çok istediği için bahçeye çıkmasına izin verdim ama endişelendiğim için artık bırakmak istemiyorum.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Aktivite miktarını ve kilo takibini yaptığınız sürece endişelenmenize gerek yok. Dışarı çıkmamaya da zamanla alışacaktır. Özellikle kapı, pencere, balkon gibi alanlarda dikkatli olmanızı öneriyorum. Dışarıda göreceği kuş, kedi, köpek gibi canlılara doğru hamle yapmak isteyebilir. 
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?