HepiSorKategori: Bakım2 kedim birbirine alışamadı ne yapmalıyım?
Fume1 2 sene önce sordu

Merhaba, 1 bucuk yıldır erkek scottish fold kedimle birlikte yasıyorum. Herhangi bir problemi yok. Eve 6 aylık erkek british shorthair bir minik geldi. Alışmaları icin onlara epey zaman tanıdım, iki haftadır birbirlerine cok yaklasmadan biraz da korkarak yasıyorlardı ancak son 3-4 gündür büyük olan kedim digerine oynamak ya da koklamak niyetiyle yaklastıgında küçük olan suratına vuruyor ve digeri de sinirlenip ısırmaya kovalamaya baslıyor. Kücük olan cok bagırıyor ve tuvaletini yapıyor. Sakinleşsinler diye ayrı odalara bırakıyorum. Bir süre her sey normallesiyor fakat sonra yine aynı. Acıkcası ne yapacagımı ve nasıl davranacagımı bilmiyorum. Kum kapları mama kapları ayrı. Yardımcı olabilir misiniz? Psikolojik olarak etkilenecekler diye cok korkuyorum.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
2 Kedinin bir evde birbirine alışması gerçekten zorlu bir süreç olabiliyor 🙂 Maalesef evlerine çok düşkün dostlarımız konu paylaşmaya gelince işleri zorlaştırabiliyor.
 
Bu konuda benzer problemi yaşamış 3 üyemize verdiğim öneriler sizin için de geçerli. Göz atmanızı ve ek sorularınız olursa tekrar iletmenizi bekliyorum 🙂 
 

Kedim 2.kediyi kabullenmiyor

2 tane kedim var birbirleriyle anlaşamıyorlar.

2 kedim birbirine yeni alışıyor ancak su kabını deviriyorlar


 
Görüşmek üzere

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?