HepiSorKategori: Davranış2 kedinin birbiriyle anlaşmasını nasıl sağlayabilirim?
Profile photo ofedaakayiliedaakayili 3 sene önce sordu

Merhaba yaklaşık bir ay önce sokakta bulduğum iki aylık kediyi evime aldım. Evimde de 4 yaşında bir kedim var. Birbirleriyle anlaşabileceklerini düşündüm cünkü oyun falan oynuyorlardı birlikte. Ancak bir gün eve geldiğimde gördüm ki 4 yaşındaki kedim yavrunun gözünü delmiş şuan veterinerde tedavi altında gözü kurtaramayabilirler bundan sonra ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Calıştığım için tüm gün yanlarında da değilim birbirlerine alışmakarı ne kadar alır? Bu süre zarfında ne yapmam gerekiyor?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
2 Kediyi birbirine alıştırma sürecinde olabildiğince sabırlı olmalı ve zamana yaymalısınız. Ani karşılaşmalarda bu tarz problemler görülebiliyor. 4 yaşındaki kedinizin evdeki üstünlüğünün korunması ve yeni düzenine alışması için bu noktada direkt temas etmemeleri önemli. 
 
Tedavi sürecinde de gözünün tekrar bir travmaya maruz kalmaması için tedavi süresince kedilerinizi ayırmanızı öneririm. Benzer bir problem yaşayan üyemizin sorusunda yardımcı olmuştuk. Göz atmanız ihtiyacınız olan ek bilgileri de verecektir. 

2 tane kedim var birbirleriyle anlaşamıyorlar.


 
Geçmiş olsun
 

2 tane kedim var birbirleriyle anlaşamıyorlar.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?