HepiSorKategori: Davranış3 yaşında tekir kedimle yolculuk yapacağız
bszer 3 sene önce sordu

Merhaba, 3 yaşında tekir kedimle tekirdağ’dan izmir’e arabaya yolculuğu yapacağız. Kedim 10 dk lık yolculukta bile çok tedirgin oluyor bağırıyor hatta bir kere çişini bile yaptı. Bu 7 saatlik araba yolcuğunu onun için huzurlu bir hale nasıl getirebiliriz. Mecburi bir yolculuk taşındığımız için onuda götürmek zorundayız. Tavsiyelerinizi merakla bekliyoruz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler köpeklere nazaran araba yolculuklarında biraz daha fazla strese girerler. Bazı basit önerilerle bu süreci daha kolay hale getirebilirsiniz. Bunu önlemek için taşıma kafesini yolculuktan 1-2 gün önce evin bir yerine koyarsanız arabada kafesiyle durmasında faydası olabilir. Bunun dışında sevdiği bir kaç parça eşya yada oyuncağı yanınıza almanız, seyahat öncesi mesafeye bağlı olarak mama vermemeniz kolaylık sağlayacaktır.
 
Eğer zorlanacağınızı düşünüyorsanız veteriner kliniklerinden edinebileceğiniz sakinleştiricileri kullanabilirsiniz. Yola çıkmadan önce kullanabilir ve yolculuk boyunca stres yaşamamasını sağlayabilirsin. Eğer kedinizde önemli bir sağlık problemi varsa bunu kliniğe gittiğinizde belirtmelisiniz. 
 
Ön koltukta veya serbest yolculuk yapmalarını kesinlikle önermiyoruz. Hem sürüşü hem de kedinizi tehlike atabileceğinden arka koltukta ve kafesinde gitmesi oldukça önemli.
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?