HepiSorKategori: Davranış3 yaşındaki kedim bir anda çok agresif hale geldi
Turusan 2 sene önce sordu

Mrb hocam 3 yasindaki tekir kedime dun 2 gibi ic dis parazit asisi yaptirdim ic parazit asi yapildi kalca tarafindan aksam 8 e kadar hersey normadi 8 den sonra deli gibi saga sola kosturmaya agzindan nefes almaya dili disarda kimseyi yaklastirmiyor kendi kendine tisliyor koselere saklaniyor gece 12 de yikamak zorunda kaldim koltugun altinda gecirdi geceyi simdi yatagindan kalktigi zaman yine ayni davranislar biraz civik tuvalet yapti dunden beri isemiyor ilk defa oldu normalmi yardimci olursaniz sevinirim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin yaşadığı sorun kullanılan ilacın yan etkisi nedeniyle görülüyor olabilir. Ancak bir anda agresif hale gelmesinin ilaç ile bağlantılı olmayacağını düşünüyorum. Bazen yoğun stres durumunda bu tarz tepkiler verilebiliyor. Ancak tuvalet davranışının etkilenmesi farklı bir problemi işaret edebilir. Dışkının kıvamı parazitlerin atılması ile ilgili olabilir. Eğer durumda bir iyileşme görülmez ise gerekli kan tahlilleri ve idrarın durumuna göre idrar yahlili yapılarak çözüme gidilmelidir. 
 
Çok genel belirtiler olduğu için spesifik bir öneri vermem zor ancak doğrudan parazit tedavisi ile bağlantılı olmasının düşük ihtimal olduğunu düşünüyorum.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?