HepiSorKategori: Davranış4 aylık British shorthair kedimin sindirim problemi var
Yücel 3 sene önce sordu

Merhaba;

4 aylık British shorthair cinsi erkek kedim var, çok insan canlısı kucak seven oyuncu bir kedi değil, sadece kendi istediğinde gelir kendini sevdirir, yatak odalarına girmez ,biz evdeyken yanımızda oturur sadece. yaklaşık 2 hafta önce şişkinlik ve gaz problemi başladığı için veteriner hekimimiz tarafından mama değişimi yapıldı hills i/d mamaya geçtik ve probiyotik ile şurup kullanıyoruz, yavaş da olsa şişkinliğinde azalma olmaya başladı ama bu süre içerisinde yalanmayı bıraktı, kirli değil, kokmuyor bir sıkıntı yok ama kendini yalayarak temizlemiyor artık, eskiden yalanırken şekilden şekle girerdi, artık bıraktı, bazen patisini falan ıslatıyorum yalıyor ama kısacık,bu bir davranış sorunu mudur, tekrar bu alışkanlığı nasıl kazandırabiliriz.Teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin mizacı muhtemelen bahsettiğiniz şekilde devam edecektir 🙂 Bu konuda oldukça inatçılar ve çok değişmeye niyetleri olmuyor. 
 
Sİndirim konusunda ise 2 hafta sindirim problemleri için oldukça kısa bir zaman. Probiyotik takviyenizin ve mama değişiminizin etkisini görmeniz 4-5 haftayı bulacaktır. Yalanma problemi de muhtemelen yaşadığı sindirim sorunlarından dolayı yeteri kadar hareket kabiliyeti olmamasından kaynaklanıyor. 
 
Problem çözüldükçe kendini temizleyemeye devam edecektir. Ayrıca eklem konusunda da dikkat etmenizi öneriyorum. Bazı eklem problemleri kedilerde bu şekilde temizlenme davranışını aksatabiliyor. Süreci takip etmenizi ve yakından gözlemlemenizi tavsiye ediyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?