HepiSorKategori: DavranışBenim Bombay cinsi dişi 3 yaşında bir kedim var.
Bahadır 3 sene önce sordu

Benim Bombay cinsi dişi 3 yaşında bir kedim var.Yaklaşık 1.5 yıldır benle birlikte ben almadan önce 2 3 ay yanlız başına sadece mama ve su verilerek bir evde bakılmış.Diğer 2 kedimle birlikte anlaşma zorluğu çekiyorlar diğer kedileri görünce hemen hırlamaya başlıyor.Bu durumu nasıl atlatabiliriz kedileri birbirlerine nasıl alıştırabiliriz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Eğer kediniz yabancılara karşı temkinli yaklaşıyor ve alanına fazla bağlı bir kedi ise diğer kedilere alıştırma süreciniz uzayabilir. Bu konuda sabırlı ve adım adım ilerlemenizi öneririm. Erkek kediler alanlarını paylaşmakta daha zor bir süreç yaşatırlar ancak alıştıktan sonra bir çok açıdan daha rahat olacağını söyleyebilirim. 

 
Özellikle diğer kedilerle yüzleştirmeden adım adım birbirlerine yaklaştırmalı ve bu süreçte acele etmemeniz gerekir. Birbirlerine zarar vereceklerini düşünüyorsanız süreci daha geniş bir zamana yayabilirsiniz. Kısırlaştırılmış bir kedi ise durumu kolaylaştıracaktır. Eğer ayrı bir odada bir süre evi sahiplenmesini sağlayabilirseniz karşılaştırma sürecinde tekrar yardımcı olabiliriz.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?