HepiSorKategori: DavranışErkek kedim sürekli olarak mama istiyor
dilarakkgun 3 sene önce sordu

Merhabalar. Erkek kedim Gandalf 6 aylık. Aşılarını, kontrollerini düzenli olarak yaptırıyoruz. Mama düzeni veterinerimizin önerdiği şekilde ilerliyor. Sabah akşam önerilen miktarda mamasını veriyoruz fakat son birkaç gündür acıktığında miyavladığı gibi gün boyu miyavlamaya başladı. Yediğimiz yemeklere hiç durmadan sataşmaya ve vermediğimizde susmama gibi davranışlar gösteriyor ki normalde de gelir fakat mama saatleri dışında bir şey yedirmezdik, o da hiç böyle yapmazdı. Şimdi gün boyu hatta geceleri dahi bu davranışı göstermekte. Hiç böyle bir şey deneyimlemedim. Veterinere götürmeden önce size danışmak istedim, şimdiden teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle bu dönemde kedinizin ısrarlarına karşı sizin de direnmenizi öneriyorum. Kedinizin eğer kilo problemi yoksa öğün sayısını bir miktar arttırabilirsiniz. Ancak her miyavladığında mama vermeniz bunu öğrenmesini sağlayacağını da unutmamalısınız. 
 
Böylece her mama istediğinde miyavlayarak istediğini elde etmeyi öğrenecektir. Dolayısıyla bir süre sabretmenizi öneriyorum. Bu süreçte dikkatini oyuncaklara çekmeniz etkili olabilir. Ayrıca mamasını daha zor elde edebileceği oyunlu mama kaplarından edinebilirsiniz.
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?