HepiSorKategori: DavranışEvdeki kedim yeni sahiplendiğim köpeğime vuruyor
Melissa Kul 2 sene önce sordu

3.5 yasında sağır bir kedim var. 1 hafta önce pincher kırması 2 yasında bir köpek sahiplendim. Kedim sürekli gidip pati atıyor,vuruyor. Gözü daima onda hic ayırmıyor. Durduk yerde pati atınca köpekte onu kovalıyor. Kedim 2 gündür böyle olunca garip garip yalanmaya yutkunmaya baslıyor. Sanki kusacakmış ve bogazında bisey kalmış gibi. Acaba stresten mi oluyor yoksa baska bir sorunu olabilir mi? Ve köpekle hic bir zaman anlaşamama durumu var mı? Ne yapmam gerek

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler alanlarına oldukça sadık ve korumacı yaklaşan türlerdir. Dolayısıyla problem köpeğinizin bulunmasından ziyade kedinizin özel alanını koruması nedeniyle görülüyor. Kedinizin girebileceği ve kendine ait bir orda ayırmanızı öneriyorum. Kedi kapısı yaparak köpeğinizin girmesini önlemeyi deneyebilirsiniz. Ortak alanlarda ise bir problem olmada birbirlerine alışabilirler. Bu süreçte kedinizin köpeğinize zarar verme amacıyla saldırmadığından emin olmalısınız.
 
Pinscher köpeklerin göz yapıları dışarıdan alınabilecek travmalara açıktır. Dolayısıyla kedinizin tırnaklarını daima kısa tutmalı, olası zarar verme durumunda daha radikal bir değişikliğe gitmelisiniz. Kedinizin zamanla alışarak oyun oynayacağı bir partner olma ihtimali de tabi ki var. Ancak bu tarz durumlarda ani gelişen değişimlerden kediler daha fazla etkilenirler. 
 
Normal süreçte kedinin olduğu eve bir hayvan geleceğinde direk karşılaşmalarındansa bir süre farklı bir odada bulunması ve yeni hayvanın kokusunun kedi tarafından benimsenmesi beklenir. Sürecin gidişatına göre bize tekrar ulaşabilirsiniz. 
 
Son olarak gönderdiğiniz fotoğrafı sosyal medya paylaşımımızda kullanmayı isteriz 🙂 Kedi ve köpeğin birlikte yaşaması üzerine kısa bir öneri ile birlikte kullanabiliriz 🙂
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?