HepiSorKategori: Davranışİki dişi kardeş kedimi muayene için veterinere götürdük ancak düşman oldular
Profile photo ofmelisuysalMelis Uysal 3 sene önce sordu

Merhaba,
Iki disi kardes kedimi muayne icin veterinere goturdum. Yolda cok huzursuz olmasinlar diye 5 dakika yurume mesafesinde bir yere gittik. Dondugumuzde iki kedi birbirlerine dusman oldular. 2 aylik yavru kediler birbirlerine hirlayip tisliyorlar. Eve dondugumuzde birlikte guzel guzel uyuduktan sonra bir anda oldu. Daha once boyle bir sorun hic olmadi. Nasil eskisi gibi dostca yasamaya baslarlar? Destekleriniz icin simdiden tesekkurler. Kolayliklar diliyorum.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bazen stres durumları altında kedilerde bu tarz davranışlar görülüyor 🙂 Genellikle geçici ve o anlık bir tepki oluyor. O stres psikolojisinden kurtulduğunda genellikle eski hallerine dönüyorlar. Ayrıca ara ara üstünlük kurmak için bu tarz tıslamalar veya üste çıkmalar görülebilir. Birbirlerine zarar vermedikçe normal bir süreçtir.
 
Görüşmek üzere , teşekkür ediyoruz 🙂

Profile photo ofmelisuysalmelisuysal 3 sene önce yanıtladı

Öncelikle ilginiz ve bilgilendirme için çok teşekkürler 🙂 Daha önce bir çok kedi ile veteriner ziyaretimiz oldu ancak ilk kez bu kadar fazla bir tepki haline dönüştüğünü gördüm. Endişem ilaçlardan da yana oldu. Şimdilik atlattık. Kolaylıklar diliyorum 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?