HepiSorKategori: DavranışKedilerimden biri kaçtı ve bulamadım nasıl bulabilirim?
değirmenci 3 sene önce sordu

Merhabalar. Benim 5 senedir birlikte büyüttüm 2 kedim vardı. Bir tanesi maalesef camdan düşerek kaçtı… ve 3 aydır akla gelebilecek her şeyi denememe rağmen bulamadım… 1. Sorum : 3 ay geçmesine rağmen bulunma umudu var mıdır ? 2. Sorum : Evde kalan kedi tekir ve hiperaktif, dost canlısı bir hayvan. Diğer kedi gittiğinden beri sürekli kendini sevdirmeye çalışıyor ara ara çok fazla miyavlıyor ve bazen farkettiğim enteresan durgun bakışları var ( bende takılmış olabilirim ). Sizce tek kaldığı için sıkılıyor mu ? Yeniden bir kedi almalı mıyım ? Derin kedi psikolojisinden anlamıyorum gerçekten… Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim onu gördükçe üzülüyorum..

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizi bulma ihtimaliniz tabi ki var. Eğer başka birisi sahiplenmediyse fotoğraflarını çevreye asabilirsiniz. Çevredeki hastalıklar ve parazitler nedeniyle eğer aşıları tam ise bağışıklığı destekleyecektir. Umarım bir an önce bulabilirsiniz.
 
Bunun dışında evde kalan kediniz muhtemelen aktivite olarak 2. bir kediye ihtiyaç duyuyor. Tavsiyem imkanınız varsa 1 kedi daha sahiplenmeniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta başlangıçta parazit tedavilerini tamamlamadan ve aşılarına başlamadan diğer kediniz ile yüzleştirmemeniz. Eğer aşıları tam bir kedi alırsanız da kademeli olarak birbiri ile tanıştırmalısınız. Öncelikle tek bir odada bakıp 5-6 gün sonra yavaş yavaş odadaki eşyaların yerini değiştirerek diğer kedinizin kokusuna alışmasını sağlayabilirsiniz. Eğer evdeki kediniz çok cana yakın ve kabullenebilir görünüyorsa süreci kısaltabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere. Kaçan kedinizin de iyi haberlerini bekliyoruz umarız bir an önce bulabilirsiniz.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?