HepiSorKategori: DavranışKedim 4.kattan düştü, operasyondan sonra evde sürekli korkuyor
Profile photo ofmusacanofficialMusa Can 2 sene önce sordu

3 aylık 2 tekir cinsi kedim var erkek olan dün 4. Kat camdan düştü veteriner götürdük üst damak ta yarık var. Gerekli müdahale den sonra eve geldik. Dişi olan kedim hergün oyunlar oynadığı kardeşine saldırmaya başladı. Fotoğraf da gözüktüğü gibi kuytu köşelerde saklanıyor. Yaklaşmıyor yanına. Bir anda neden böyle bişey oldu anlam veremedim. Lütfen acil yardım edin.

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler özellikle yer değişiminden oldukça etkilenirler ve stres kaynağı olarak görülebilir. Ayrıca klinik ortamında üzerlerine sinen diğer hayvanlara ait kokular ve ilaç kokuları kedilerin birbirini yabancılamasına da sebep olabilir. Bu yüzden özellikle klinik ziyaretleri öncesi ve sonrası sürecin stresten uzak geçirilmesi için bir takım öneriler verebilirim.
 

  • Ziyaret öncesi doğal sakinleştirici takviyeler kullanabilir, klinik ziyaretinin olabilecek en az stresle geçmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kedilerin kokularını birbirine bir havlu yardımıyla taşıyabilirsiniz.
  • Kokuların çıkarılması için sirkeli bez kullanabilirsiniz.

Bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir ancak bu sürede birbirlerine zarar vermemeleri oldukça önemlidir. Dikkat ederek gözlem altında tutmanızı öneriyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?