HepiSorKategori: DavranışKedim 5 gündür farklı davranıyor ve çok durgun
Güldehan 1 sene önce sordu

Merhaba kedimin 5 gündür keyfi hiç yok. Çok durgun. Gel diyince gelmiyor yanımda yatmıyor ve kutusundan çıkmıyor. Sanırım çok yattığı için az yemek yiyor tuvaletini bir haftada iki kez kabinin hemen yanına yaptı ve çok durgun olması beni korkutuyor.

Attachments
Gizem43 1 sene önce yanıtladı

Arkadaşım aynı durum benim kedimde de vardı sürekli uyuyor yemek yemiyor oyun oynamıyor su içmiyor tuvaletini günde bir kere yapıyordu daha sonra veterinere gittik parazitten olduğunu söyledi aşılar vs yapıldı gene düzelmedi ağrı kesici antibiyotikler yapıldı tabi kedim bu sırada çok su kaybı yaşadı vücudu susuz kaldı sonra bir gün bir baktım ayakları bile tutmuyor yürüyemiyordu veterinere götürdüğümde bunların iğnelerden olabileceğini söyledi fakat ne mi oldu kedimi kaybettim gözümün önünde elimden hiç bir şey gelmeden demem o ki ne yap et araştır sor tek veterinere bağlı kalma yoksa her gece böyle sabahlara kadar uyuyamazsın..

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 1 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Mars’ın 5 gündür iştahsızlığı ve halsizliği bir sağlık sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Eğer kısırlaştırılmadı ise dönemsel olarak kızgınlıkta da bu tarz davranış değişiklikleri görülebiliyor. Ancak iştahsızlığı ve tuvalet sıklığı bizi bir sağlık problemine yönlendiriyor. 
 
Vakit kaybetmeden bir veteriner hekime görünmenizi öneriyorum. Klinikte ilk muayene ardından gerekli kan tahlilleri ve dışkıda problem gözlemleniyorsa dışkı tahlili de önerilebilir. Dostunuzun yaşadığı sağlık sorunu bir çok sebebe bağlı olabilir. Bu nedenle adım adım teşhise gidilmesi gerekecektir. 
 
Ancak şu an kendiliğinden iyileşecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle vakit kaybetmemenizi öneririm.
 
Geçmiş olsun

Gtd 1 sene önce yanıtladı

merhaba tekrar bugun gittim tahlil yapmadı doktor ama kabın yanına yaptıgı idrarın fıtıgrafına ve ateşine baktı 40.5 ateşi vardı. ateş düşürücü antibiyotik, urıno vet cat dilution, p,yeloseptyl ilacını yazdı. bunlar dogru ılaclar mı tahlıl yapmadan buna baslaamız dogru mu korkuyorum guveemıyorum burda guvenebılecegım bır vet te yok ıstanbulda yasıyorum ama genel yerlere de cok uzagım kedıme bısey olmasından ccok fazla korkuyorum. bana tekir olsaydı kesın bırsey dıyebılecegını ama cıns kedılerde bu durumların farklı oldguunu soyledı. birde kendi basıma ılerkı zamanlarda atesıne bakabılecegımı belırttı.
kedim 7 aylık british shorthair
sıkıntımız durgunluk ve kabın yanına yapması idi
birde gözündeki bir dokunun sarımtırak oldugunu kan yapıcı seyler yemesı gerektıgını sakatat onerdı dogru mu bunlar lutfen bır dönüş saglarmısınz

Toplam 3 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?