HepiSorKategori: DavranışKedim bizim yanımızda durmak istemiyor
Damla 2 sene önce sordu

Kedim bizim yanımızda durmak istemiyor, biz salondayken koridorda oturuyor, kucağıma alıp salona bıraktığımda tekrar gidiyor. Bunun sebebi nedir? Neden bizim yanımızda olmak istemiyor? Merhaba 😢

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler tam evcil kabul edilmezler. Hala tam evcilleştiremediğimiz bu türlerin maalesef istediklerini yapıp, istemediklerini de yapmadıklarını gözlemliyoruz. Zaman zaman kediniz kendi alanında dinlenmek isteyebilir ancak sürekli yanınızdan uzaklaşıyorsa bunun bağlı olduğu bir sebep olabilir. Kediniz ile daha fazla oyun oynayıp sosyal ilişkisini güçlendirmeniz faydalı olabilir.
 
Kediler sosyalleşme dönemini yavruluk sırasında geçirirler ve bu süreçte ne kadar fazla canlıyla iletişime geçerlerse o derece sıcak kanlı büyüyebilirler. Kimi zaman anneden erken ayrılan yada yeterince sosyalleşmeyen kedilerde bu durum görülebiliyor. Eğer kediniz son dönemde bu şekilde bir değişim geçirdiyse psikolojik açıdan değerlendirilmesi gerekebilir. Sürecin devamında bize tekrar durumu iletirseniz yardımcı olabiliriz.
 
Görüşmek üzere

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?