HepiSorKategori: BeslenmeKedim çok agresif ve mamayı parçalıyor
silasigirli 2 sene önce sordu

İyi günler ,
Ben yaklaşık 1.5 senedir smokin cinsi kedime bakıyorum ve kedim iki yaşında. Yaşıtlarından çok daha iri kemikli ve güçlü bir yapısı var ayrıca kilolu değil. Benim size sormak istediğim soru şu ; kedim küçüklüğünden beri aşırı saldırganlık gösteriyor önceleri çok küçük olmasından dolayı fazla zarar veremiyordu fakat büyümesiyle beraber yüze ve vücudun diğer yerlerine zarar verecek ölçüde saldırganlaşmaya başladı. Kedime kesinlikle fiziksel bir müdahalede bulunmadım, sadece oyunu bıraktım veya ilgisini başka bir şeye çekmeye çalıştım fakat fayda etmedi.Ben üniversite öğrencisi olduğumdan, okul zamanları kedim ailemle beraber kalıyor ve ailem kedileri çok seviyor bu nedenle problemin ne olduğunu anlayamadım. Ayrıca büyümesiyle beraber tırnaklarını kesmek gibi şeyler de zorlaştı. Acaba bununla ilgili ne yapmam gerekir?

Sormak istediğim ikinci şey ise , ben kedim için kullandığım mamayı kabına koyarken , kedim sanki çok açmış gibi hareketler sergiliyor fakat mamayı koyduğumda yemiyor ayrıca normalde de mamasını çok küçük parçalara ayırıp bırakıyor. Kullandığım mama yetişkin kediler için kuzu etli proplan. Daha önce royal canin gibi mamalarda denedim ama onları hiç sevemedi. Acaba başka bir sorunu mu var ? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
İyi günler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
İlk sorunuz için agresifliği konusunda bir başka üyemize yardımcı olmuştuk. Göz atmanızı öneririm.

3 aylık erkek kedim çok fazla ısırma davranışı gösteriyor


 
Bunun dışında mama kabı konusunda değişikliğe gidebilirsiniz. Oyunlar sonucu mamaya ulaşmasını sağlayan ödül toplarına göz atabilirsiniz. Mama standları ve yavaş yeme kapları da faydalı olabilir. İştahlı yemesi için bir süre et suyu ekleyerek sulandırmayı deneyebilirsiniz.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?