HepiSorKategori: DavranışKedim çok hırçın ve yemeklerimizden istiyor
bihtercik 3 sene önce sordu

Merhabalar kedim 3 aylık bir dişi tekir kedi.
Geceleri üstümüzde zıpladığı için mecburen başka odada uyutuyoruz ve o çıkmak istiyor ama uyuyana kadar yanında duruyoruz . Bazı sabahlar çok hırçın oluyor sürekli kabarıyor bize. Sizce doğru mu yapıyoruz ? Ayrıca bizim yediğimiz yemeklerden yemek istiyor sürekli mutfakta mecburen veriyoruz bir zararı olur mu ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
Kediniz bu dönemde en aktif ve oyuncu olduğu süreci yaşıyor. İmkanınız varsa 2.bir kediyi almanızı ve birlikte büyümelerini önerebilirim. Özellikle 2 kedi bakımı 1 kedi bakımından bir çok konuda daha avantajlı ve kolay olabiliyor. 
 
Oyun dönemi boyunca gün içinde fazlaca oyunlarla onu yormanızı ve siz yatmadan önce mamasını vererek günü bitirmenizi öneririm. 
 
Yemek konusuna gelicen http://www.hepipet.com/blog sayfasında da belirttiğimiz yazılar var. Tekrarlamamız gerekirse kesinlikle kendi yediğiniz yemeklerden vermemelisiniz. İçerdiği yağ, tuz ve baharat oranı kediler için uygun olmayacaktır. Siz müsamaha gösterdiğiniz sürece yemeklerinizi yemekten vazgeçmeyecektir. Bu konuda önerim siz yemek yemeden önce ona az bir miktar mama vermeniz olacaktır.
 
Görüşmek üzere 🙂
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?