HepiSorKategori: DavranışKedim halsiz ve sakin davranmaya başladı
ZYNhulu 3 sene önce sordu

Merhabalar benim minik dostum erkek bir kedi kendisi 4 aylık sayılır(5 kedi yaşı) sağlıklı hareketli oyuncu ve neşeli bir hayvan. Her beni gördüğünde neşeden ne yapacağını şaşırıyor. Bugün kendisi komşumuzun bahçesine geçmiş gün boyu oradaydı onlar da tavuk ve birkaç saat sonra süt vermişler. Kedim akşama doğru bizim yanımıza geldi ben bahçeye çıktığımda uyumak üzereydi sevmek için çağırdım gelmedi normalde beni görür görmez bacağıma tırmanırdı kucağıma aldım çok sakindi normalde sevinçten mrr sesleri çıkararak üstümü yalardı sadece mrr sesi çıkardı. Dostumun bir de kardeşi var adı zeytin. O normaldi. Ve ikisi de aynı yemeği yiyor yani eğer yemekten olsa kardeşine de olurdu. Ama benim kedim bugün garipti. Yüzüme baygın bakıyordu kucağımda. Bir yeri mi acıyor yoksa sadece uykusuzluk mu anlamadım. Saatte geç olduğu için herhangi bir veterinere gidemiyorum. Lütfen beni bilgilendirin şimdiden teşekkür ederim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin yediklerinden dolayı bir problem yaşıyor olması muhtemel. Sindirim konusunda kediden kediye değişiklik görülebiliyor. Diğer kediniz yediği miktara ve sindirim sisteminin florasına bağlı olarak farklı belirtiler gösteriyor olabilir. 
 
Genellikle bu tarz halsizlik, keyifsizlik gibi belirtiler bir sağlık problemine işaret eder. Tavsiyem kedinizi gözlemlemeniz ve bir iyileşme görmediğinizde veteriner hekime görünmenizdir. Sokak hayvanlarına belediye veteriner hizmetleri tarafından ücretsiz olarak muayene ve tedavi hizmeti veriliyor. Bu konuda belediye ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?