HepiSorKategori: DavranışKedim sürekli kızgınlık davranışı gösteriyor
gökhan 2 sene önce sordu

Merhaba,

Bir erkek kedim var smoking 3 yaşlarında 6,7 aylıkken kısırlaştırmasını yaptırdık fakat ara ara battaniyelere pati masajı yaptıktan sonra önce battaniyeye olmadı koluma tecavüze kalkıyor uzun süre deniyor ama kısırlaştığı için başarılı olamıyor, bu durumun kedim için bir zararı varmı ne yapmam gerekiyor.
bu arada ne yazıkki sadece haşlanmış tavuk ciğeri yiyor arada azda olsa peynir zeytin yiyor hergün vitamin veriyoruz.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin pati masajı erken dönemde anneden ayrılan kedilerde görülebilen bir davranıştır. Bunun dışında size karşı yaptığı çiftleşme davranışı aynı zamanda bir üstünlük kurma davranışıdır. Kısırlaştırılmasına rağmen bu davranış bağımsız olarak devam edebiliyor. 
 
Kediniz için zararlı bir durum oluşturmayacaktır. Kedinizin kızgınlık davranışlarının devam ettiğini düşünüyorsanız bunu tekrar bize iletebilirsiniz.
 
Beslenmesi için tek yönlü beslenmeyi bırakmalısınız. Özellikle ciğer içerdiği a vitamini nedeniyle fazlalığında ciddi sağlık problemleri oluşturacaktır. Bir an önce kuru mama veya dengeli bir çiğ beslenme düzenine geçmelisiniz.
 
Görüşmek üzere

gokhankara 2 sene önce yanıtladı

İlginize çok teşekkür ederim, çig beslenme derken yaş mamayı kastettiniz sanırım.
haşlanmış çiger ile beslenmeyi yavaş yavaş bırakıcam yaş mama lar ile karıştırıp vericem sadece sorun sürekli alarm gibi susmayan bir miyavlama duygu sömürüsü ve gerçekten yememesi ( sadece 1 gün dayanabildim ) 100gr ı 15 lira olan en pahalı mamayı almıştım zamanında da yediremedim. gelişmeyi burdan size yazarım, yardımlarınız için çok teşekkürler tekrar.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Çiğ beslenme dostlarımızın doğal beslenme alışkanlıklarına yakın bir şekilde beslenmesidir. Çiğ et, meyve, sebze ve takviyeleri evde hazırlayarak dostunuza özel bir mama oluşturabilirsiniz. Dengeli ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gereken bir beslenme çeşididir.
 
Yeme alışkanlığı konusunda ise sevdiği mama aromalarını keşfetmeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında et ve tavuk suyunu kuru mamasına ekleyerek yaş mama şekline getirebilirsiniz. Ev yemeğine alıştırmanızı önermiyorum zaman geçtikçe vazgeçirmek daha zor olacaktır. 

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?