HepiSorKategori: BakımKedimi tasma ile gezdirmeli miyim?
Catlove 2 sene önce sordu

1 yasinda erkek Scottish fold ve kisir kedimi tasma ile gezdirmeli miyim?

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle her kedinin tasma eğitimi için uygun olmadığını söylemeliyim. Her eğitimde olduğu gibi, kedilerde tasma alışkanlığı için de bir öğrenme eğrisi vardır, ancak kediniz kolayca strese giriyorsa veya aşırı tepki veriyorsa yapmamalısınız. 
 
Yavru bir kediye tasma kullanımına alıştırmak çok daha kolay olacaktır. Kediler bölgesel koku bırakarak kendi alanını belirler. Dışarıda ise bir çok kedi kokusu duyması onu tedirgin edebilir.. Ve bu kokuların bazıları tehdit edici olabilir.  Ayrıca kediniz köpeklerden, çevredeki nesnelerden, taşıtlardan ve başka insanlardan da korkabilir.
 
Eğer eve döndüğünüzde kediniz agresif ve farklı davranıyorsa muhtemelen bu onun için bir stres faktörüdür. Kedilerin yaralanması, kedilerin tasmadan kurtulup kaçması ve kaybolması sık karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle, tasmanın iyi bir fikir olduğuna karar vermeden önce iyi düşünmelisiniz. Tasmaya alıştırma konusunda ise acele etmeden sabırla başlamalısınız. Onun ilgisini çeken bölgeleri incelemesine izin verirken parazit tedavilerini sıklaştırmanız konusunu unutmamalısınız. Dışarıda bir çok hastalık ve parazit olabileceği için bu konuda yakından takipte olmalısınız.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?