HepiSorKategori: DavranışKedimin kalbi çok hızlı atıyor
Profile photo ofsinemkordelSinem Kordel 3 sene önce sordu

Merhaba, bir ay önce sahiplendiğimiz yaklaşık 3.5 aylık bir kedimiz var.Veterinerden avcı kedi olduğunu öğrendik.Genelde gündüz uyuyup akşamdan sonra çok hareketli oluyor.Çok fazla koşturuyor ve sonrasında çok yorulunca kalbi çok hızlı atıyor ve hızlı nefes alıp veriyor.Tedirgin oluyoruz.Enerjisini en az yorulacak şekilde nasıl atmasına yardımcı olabiliriz?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediler mizaç olarak da gündüzleri daha sakin geçirirken geceleri aktif hayvanlardır. Günlerini çoğunlukla uyuyarak ve kendini temizleyerek geçirirler. 
 
Oyun ve aktivite sonrası kedinizin bir süre hızlı nefes alıp vermesi normal karşılanabilir. Ancak kediniz ara sıra kusuyor, öksürüyor yada çabuk yoruluyorsa bu durumda bir kalp probleminden şüphelenilebilir. Bu tarz problemler gözlemlemiyorsanız sıcak havalardan dolayı yaşanıyor olabilir. 
 
İmkanınız ölçüsünde eve 2. bir kediyi sahiplenebilirseniz birlikte gün içinde de oynayacaklardır. Siz de gün içinde ara sıra sevdiği oyunlar ile enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede geceleri de daha az aktif olacaktır. 
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?