HepiSorKategori: BakımKedimiz kum kabı dışına sürekli çişini yapıyor
Pars 2 sene önce sordu

Bizim küçük bir sorunumuz var. Kedimiz mutfak tezgahında sürekli olarak iki bölgeye az miktarda çişini yapıyor. Kum sorunumuz hiç olmadı yani ne kumda bir değişiklik yaptık nede pis bıraktık ki ben hemen her yaptığında temizlerim kabını. Daha önce sistit tedavisi oldu. (Scotish fold) ona bu davranışından dolayı Ne ben ne eşim bağırmadık bile. Ama eşim artık rahatsız olmaya başladı. Geçici olarak 2 aylığına ev değiştirmek zorunda kaldık ve ben onunla sadece 1 hafta zaman geçirebildim kaza geçirdiğim için 2 ay da göremedim. Şimdi eski evimize geçtik. İlk geldiğimizde işaretliyor dedik ve mutfak küçük bir oda koridor ve balkon dışındaki tüm kapıları kapattık. Girmesi yasak eskiden bizimle yatardı şimdi yanında olmadığımızı farkettiği an kapıda miyavlıyor. Ama biz kararlıyız. Evde ikimiz ken hiçbir yere idrar yapmıyor zaten dinimden ayrılmıyor.ama gece yapıyor sabah görüyoruz. Bu bir tepki mi?ve ne yapılması gerekir olabilecek herşeyi denedim sirkeler karbonatlar vs. Ama bir türlü kokuyu onun duyamayacağı şekilde Yok edemedim bu konuda ciddi ve acil yardımınıza ihtiyacım var ben sabırlı biriyim üşenmem temizlemekten bıkmam of bile demem ama böyle giderse eşim beni dinlemez birine verir Banu’da hiç istemiyorum. Çünkü ben Allah’a söz verdim emanetine hiyanet etmeyeceğime dair. Bugün veterinerimize kontrole götüreceğim onun söylediklerini de yazarım size.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kediniz daha önce bir idrar yolu problemi yaşadığı için muhtemelen kum kabı dışına yapma sebebi de bundan kaynaklıdır. Kum kabı dışına idrarın yapıldığı durumlarda idrar yolları ve idrarın pH’sının değerlendirilmesinin ardından tedavi gerekebilir.
 
Kedinizin bu durumunu bir davranıştan ziyade sağlık problemini size anlatmasının bir yolu olarak değerlendirmeniz ve eşinize izah etmeniz daha anlaşılır olabilir. Veteriner hekiminizin de görüşlerini yazarsanız daha detaylı da değerlendirebiliriz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?