HepiSorKategori: DavranışKedimiz var ancak kendini sevdirmiyor
Profile photo ofyamanemre55yamanemre55 3 sene önce sordu

Merhaba.Sizlere 2 sorum olacak. 1.Yaklaşık 2.5 yaşında Tekir cinsi dişi bir kedimiz var. Kısırlaştırılmadı bu yaz düşünüyoruz.Kedimiz uykulu halde mayışmış iken veya mama verileceği zamanlar dışında kendini sevdirmiyor.Yani onunla aramızdaki tek bağlantı karnını doyurup kumunu temizlememiz oluyor kolay kolay sevemiyoruz.Bir şey isteyeceği zaman kendi sırnaşıyor.Nedeni ne olabilir sizce? 2. sorum ise kedimiz geceleri sabaha karşı sürekli ağlıyor kalkmamızı istiyor.Bir şey istediğinden değil sadece uyanmamızı istiyor.Pek oyun sever bir kedi değil.Gündüz aralıklı olarak akşama kadar yatar gecede 3-4 e kadar yatıp kalktığı an başlar ağlamaya.Biraz uzun oldu ama düşüncelerinizi yazarsanız seviniriz. 🙂

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba 🙂
 
Kediler tecrübe ettiğiniz gibi kimi zaman anlaşılmaz olabiliyor. Kısırlaştırma bazı kedilerde karşılaştığımız davranış problemlerini azaltmakla birlikte saldırgan tavırları önleyebiliyor. Ancak kedinizin gün içinde sevmeye çalıştığınızda eğer ısırıyor yada tırmalıyor ise muhtemelen sizin önceki dönemde oynadığınız oyunların sonucudur. 
 
Çoğu zaman kedilerle oynarken el ve ayakları kullanan evcil hayvan sahipleri ileride kedilerinin oyun tarzından dolayı ısırılabiliyor veya tırmalanabiliyor. Ayrıca kedinizi olabildiğince yormanız ve gün içindeki oyun süresini uzatmanız 2.sorunuz için yardımcı olacaktır. Özellikle yatmadan 15 dakika oyunun ardından mamasını verirseniz rahat bir gece geçirebilirsiniz.
 
Eğer gün içinde kedinizi aktif tutar ve oyun oynarsanız geceleri daha uzun uyuyacaktır.
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?