HepiSorKategori: DavranışMerhaba, öncelikle 2 ay önce bir köpeğimi tır ça..
Aysu 3 sene önce sordu

Merhaba, öncelikle 2 ay önce bir köpeğimi tır çarpması sonucu kaybettiğimi söylemek istiyorum. O köpeğim ölmeden 2 ay önce doğum yapmıştı. O ölünce sahiplendirmediğimiz 2 yavrusu biz besleme kararı aldık. Sorum şu küçüklükten beri beraber olan oyunlar oynayan -şaka sandığımız ama zaman zaman birbirlerini ısırarak oynuyorlar- 2 yavruyu 4 aylıkken birbirinden ayırmak psikolojik bir sorun yaratır mı yavrular için?
Teşekkürler şimdiden 🙏

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar, her şeyden önce başınız sağolsun.
Köpeklerin gelişim döneminde bu şekilde oyunlar oynaması hem psikolojik gelişimleri hem de mutlulukları için gerekli bir süreçtir. Bu dönemde yetersiz sosyalleşen köpeklerin ileride yaşayacağı problemler daha ağır seyredebiliyor. Özellikle saldırganlık ve hırçınlık bu tarz oyunlar ile kendi aralarında kontrol altına alabildikleri bir durum.
 
4 ay ayrılması için çok erken bir süre değil ancak eğer imkanınız var ise beraber beslemenizi öneririm. Bu sayede gelişimlerini izleyebilirsiniz. 🙂 Tekrar gözünüze çarpan bir durum olduğunda bizi bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
 
Görüşmek üzere.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?