HepiSorKategori: DavranışScottish fold kedim ishal
Profile photo ofnilayyvz1905Nilay Yavuzaslan 3 sene önce sordu

Merhaba
1.5 aylık bir scottish fold sahiplendim. 4 gündür bizimle. İç dış parazitini yaptırdım. Ama biraz ishal gibiydi sonra düzeldi sonra tekrar ishal yaptı şuan bekliyorum tekrar yaptıgında da ishal mi olacak diye. Günlerdir hiç kumun dışında bir yere tuvaletini yapmadı. Ama bu gece salona çişini yapmış sebebi ne olabilir? Birde surekli elimizi ayağımızı yalıyor patisiyle oynuyor bu alışkanlığı nasıl bitiririm? Elimizi ısırıyor hatta

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin parazit tedavilerinin sonrasında bir süre dışkının kıvamında değişiklikler olabilir. Kum kabının dışına yapması ise henüz yaşı itibariyle alışkanlığı yeni kazanıyor olması ile ilgili olabilir. Kediler sosyalizasyon dönemini atlatmadan sahiplenildiğinde bu tarz problemler görülebiliyor. 
 
Ayrıca emme refleksi de yine aynı sebepten görülüyor olabilir. Normal süreçte kardeşleri ile birlikte geçirdikleri dönemde bu tarz davranışların alışkanlığını kazandıkları için ısırma ve tırmalama problemleri yaşama olasılığınız bulunuyor. Oyun oynama sırasında elinizi kullanmamanızı öneririm.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?