HepiSorKategori: Irklarhangi tür köpek almalıyım
Misafir 3 sene önce sordu

hangi tür köpek almalıyım

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpek sahiplenmek oldukça önemli bir sorumluluktur. Dolayısıyla sizin ayırabileceğiniz ortam ve zaman bu konuda oldukça belirleyici oluyor. Bazı öneriler verebilirim ancak doğru ırk seçiminde hem sizin hem dostunuzun yaşam kalitesi için ayrıntılı düşünülerek karar verilmesi gerekiyor.
 

  • Köpeğinizi ne kadar bir alanda besleyeceksiniz?
  • Hangi boy köpek ırklarına daha uygun bir yaşam koşulu sunabileceksiniz?
  • Beslenme konusunda ırklar arasında ciddi farklılıklar olabileceği için maddi olarak karşılayabilecek bir ırka bakmalısınız.
  • Ne kadar egzersiz yaptırabileceksiniz ve özellikle seyahatlerinizi dostunuz ile programlayabilecek misiniz?
  • Bir köpek sahibi olmak ortalama 15-18 yıl birlikte geçirilecek bir zaman demek. Bu süreçte her koşulda sizinle birlikte olacağının garantisini verebiliyor musunuz?

Sorularınızı bu yönde daha fazla arttırabiliriz ancak önemli olan gerçekten bir köpek sahibi olmanın sorumluluklarını taşıyabilecek misiniz? Her yıl binlerce evcil hayvan öncesinde doğru karar verilemediği için terk edilmek zorunda kalıyor. 
 
En iyi kararı sizin ve yaşam koşullarınızın değerlendirilerek verileceğini unutmayın. Daha detaylı bilgi için bu soruların cevabı ile sorunuzu bize tekrar iletebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?