HepiSorKategori: IrklarKolay gelsiiin, boyle bir site kurdugunuz icin oncelikl..
Hazal 3 sene önce sordu

Kolay gelsiiin, boyle bir site kurdugunuz icin oncelikle tesekkurler ve basarilar diliyorum.
Uzun zamandir bir hayvan dost istiyorum ve lutfen irk sectigim icin yargilamayin ama bunu rott cinsi ile yapmak istiyorum. Apartman dairesinde oturyorum. Buyuk bir kopek irki oldugunu, az cok internetten okudugum kadariyle ozelliklerini biliyorum. Fakat aparman dairesi kopegi cok mutsuz eder mi ve yeni bir ev oldugu icin ben de cok magdur olur muyum onun gelisim asamasinda. Fikir almak istiyorum simdiden tesekkurler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba Hazal,

Öncelikle apartman dairenizin metrekare olarak büyüklüğünü ve oda sayınızı belirtmenizi rica ediyorum. Bunun dışında rottweiler ırkı büyük köpek ırklarından olmasına karşın çok aktif ırklardan sayılmazlar. Özellikle yaşlılıkla birlikte bu aktivite ihtiyacı azalacaktır.
Ancak yavru ve büyüme döneminde enerjilerinden dolayı evinizde sakarlıklarıyla sizi kızdırabilirler. Asıl önemli nokta köpeğin boyutundan ziyade onun egzersiz ve oyun ihtiyaçlarını karşılayabilecek misiniz kısmıdır. Ayrıca aşılamaları bitene dek çok fazla dışarı çıkarmamanız ve bu dönemde egzersiz ihtiyacını ev içinde karşılamanız gerektiğinden bu koşullara hazır olmalısınız.

Ayrıca sizin evde olmadığınız süreleri değerlendirmeniz köpeğinizin psikolojisi için daha önemli bir kriterdir. Eğer gün boyu evde kalan ve yeterli egzersiz yapamayan bir rottweiler’a sahip olursanız bu bir çok problemin kaynağı olabilir.

Tekrar ihtiyacın olan her konuda yardımcı olmak için buradayız. Görüşmek üzere, umarım kararında yardımımız olmuştur. 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?