HepiSorKedime mama bulmakta sıkıntı yaşıyorum
Profile photo oftugce-kalpakli777Tuğçe Kalpaklı 3 sene önce sordu

Yaşadığım yer köy gibi mama bulmakta sıkıntı yaşıyorum bulduğum mama da kedime ishal yaptı mamayı kesince düzeldi ben de haftada 2 kez falan ciğer haşlayıp veriyorum tavuk haşlıyorum yumurta başlıyorum salam pişirip veriyorum balık veriyorum bazen sebzeler veriyorum bunların sakıncası var mı? 2. Sorum kedim 3,5 aylık çok yaşanmıştı paraziti vardı çok zayıflamıştı yemek yemeye başladı ama çok yiyor karnı patlatacak diye korkuyorum günde 3 kere veriyorum bazen 4 duruma göre daha çok yukarıda yazdıklarım gibi şeyler veriyorum 4 öğün vermeme rağmen ve yeterince vermeme rağmen yemek vermem için parçalıyor vermediğim zaman arı çıkıp sokaktaki kedilere attığım yemeklerden yiyor ne kadar engel olmaya çalışsam da olamıyorum karnı çok şişti hareket etsin diye oyun oynuyorum yoruluyor yine yatıyor çok hareketli değil ama böyle sürekli yemek yemesinin sebebi nedir yardımcı olur musunuz

Profile photo oftugce-kalpakli777tugce-kalpakli777 3 sene önce yanıtladı

Yanlış yazmışım telefonumdan dolayı

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin bu dönemde gelişimi hızlı olacağı için besin ihtiyacı da bu yönde olacaktır. Özellikle mamalardaki lif oranı yüksek içerikler kedilerin öğün sayısının düzenlenmesinde etkilidir. Et kaynaklı besinler verdiğinizde sindirimi daha hızlı olacağından daha sık acıkması normaldir. 
 
Bunun yanında parazit tedavilerini yenilemeniz gerekebilir. Genel keyfinde ve aktivitesinde bir problem görmüyorsanız beslenmesini düzenlediğinizde rutine geçecektir. Yine de besin ihtiyacının karşılanması için kuru mama ile beslemenizi öneririm. Bazı ihtiyacı olan vitamin ve takviyeleri hazırladığınız besinlerle karşılamanız zor olabilir. Ulaşabileceğiniz bir noktadan mamaları fazladan alarak stoklayabilirsiniz. Son kullanma tarihi ileri tarihli mamaları saklamanızda bir sakınca yok. Sindirim problemleri yaşamamanız için önerim bu şekilde.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?