HepiSorKöpekle tatile çıkmak?
Profile photo ofburcuozdamarBurcu 3 sene önce sordu

merhaba,
tatile cikma konusunda kafam cok karisik:) internette cesitli yorumlar goruyorum, bir kismi kopeklerin mantiken yeni yer sevmediklerini ve tatilin (yazlik gibi uzun sureli olmadikca) eziyet olacagini savunmakta. tam ideali ya da siralamasi nedir, birlikte tatil mi, iyi bir kopek oteli mi baska kopeklerle oynayabilecegi, cok seven yakin arkadas evi mi:)
cok tesekkurler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba Burcu :),
 
Zeytin ile bir tatil planı yapma heyecanını anlayabiliyoruz. Köpeğiniz de sizinle tatile çıkmaktan en az sizin kadar keyif alacaktır. Yeterli planlama ve bazı öneriler ile dostunla tatil hiç de problem yaratmayacaktır.
 
Ulaşım konusunda dostunuzun uçak ile seyahati öncesi gereken belgeleri hazırladığınıza ve rezervasyonunu yaptığınıza emin olmalısınız. Ayrıca uçak için belirlenen limitlere uygun taşıma kafesleri gerekecektir. Son olarak hekiminizin dostunuzun seyahate uygun olduğuna dair karnesine işlenmesi kontuarda rahatlık sağlayacaktır. 
 
Eğer araba ile bir yolculuk yapılacaksa önceden bazı hazırlıklar yapmanız faydalı olacaktır. Eğer ilk uzun yolculuğu ise biraz korkabilir ve tedirgin olabilir. Bu nedenle stres yaratabileceğinden yolculuğunuzda zorlanabilirsiniz. Önlem olarak araba ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Gerekirse veteriner hekiminizden yolculuk tutmasına karşı ilaçlar edinebilirsiniz. Ayrıca sakinleştirici ilaçlar da aşırı stresin önlenmesinde etkili olabiliyor.  
 
Seyahat öncesi yanınıza almanız gerekenleri başlıca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Sağlık karnesi
  • Yeteri kadar mama
  • Sağlam bir tasma
  • Denize girdikten sonra yıkamanız için köpek şampuanı
  • Kaybolması durumunda rahat bulunabilmesi için isimli ve iletişim bilgileri içeren tasma

Son olarak kalacağınız otelin de evcil hayvan dostu olmasını ve önceden bilgilendirmeyi unutmayın 🙂 Dostunuz sizinle daha mutlu olacaktır. 
 
Şimdiden iyi tatiller 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?