HepiSorKategori: Sağlık1.5 Aylık kedim çok halsiz
Ayşe 3 sene önce sordu

Kedim annesinden ayrı henüz 1.5 aylık olmadı süt ve su karışımı içiriyordum. Bir kaç gündür sosis, salam ve haşlanmış yumurta beyazı yemişti idrar ve dışkısını kendisi yapıyordu.  Dün iç parazit aşısı yaptırdık daha sonra uyudu ve uyandığında yürüyemez haldeydi. Karnı şişmişti hiç tuvaletini yapmadı şuan hala baygın yatıyor kıpırdamıyor saatlerdir sadece nefes alıyor veterinere götürdük sindirimden kaynaklı dedi ne kadar sıvazlasak da ılık su zeytinyağı falan fayda etmedi lütfen yardımcı olun.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Özellikle yavru kedilerin en az 8-10 hafta anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Bunun dışında hiç bir hayvana sosis, salam gibi işlenmiş et ürünlerini vermemenizi tavsiye ederim. Özellikle inek sütü yavru kedilerde ishale neden olabilir ve bu yüzden sıvı kaybı ciddi seviyelere ulaşabilir.
Bahsettiğiniz durum aşıdan kaynaklanabilecek bir durum gibi görünmüyor. Ancak eğer dışkısını yapamıyorsa bu durumda acil müdahale edilmesi gerekir. Tekrar vakit kaybetmeden bir veteriner hekime görünmenizde fayda var.

Geçmiş olsun.

ayseerol 3 sene önce yanıtladı

Kendimi kaybettim teşekkürler

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?