HepiSorKategori: Sağlık1.5 yaşında fransız buldog köpeğim çok tüy döküyor
sema gezer 3 sene önce sordu

14 15 aylik disi fransiz bulldog kopegim var simdiye kadar ilk mama olarak advance marka mama daha sonra golosi daha sonra bonacibo sonrasinda proplan ve N&D suan advance in balikli mamasini kullaniyorum ancak kopegimde tuy dokme sorunu sorunu yasiyorum basindan beri boyle ve hic degismedi veterinerimizin onerdigi mamalari kullaniyoruz buna nasil engel olabilirim yada ne yapmam lazim tuy dokmesine engel olmak icin

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Tüy dökülmesi en yaygın karşılaştığımız problemlerden biri. Dökülmeye sebep olabilecek etkenleri belirleyip ona yönelik bir tedavi izlenmesini öneriyoruz. Asıl olarak kullanılan mamanın içeriği ile kalitesi tüy yapısını belirler ve fark edilir değişiklik sağlar. Bunun yanında Çinko, B vitaminleri ve Omega 3-6 desteği tüy yapısını destekler ve güçlendirerek dökülmeyi azaltabilir. Ayrıca brewers yeast içeren tüy yapısını güçlendiren destek takviyeleri de kullanabilirsiniz.
 
Bunların yanında probiyotik destekleri ile tüy dökülmesini önlenmesi adına güzel gelişmeler alabiliyoruz. Köpeklerin sindirim sistemlerinde bulunan probiyotik bakterileri içeren ürünleri veteriner klinikleri ve internetten bulabilirsiniz. Düzenli kullanım ve kaliteli bir mama ile 4-5 hafta süreci sonunda gözle görülür bir iyileşme gözlemlemenizi bekleriz.
 
Geçmiş olsun 🙂 Görüşmek üzere.

Toplam 5 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?