HepiSorKategori: Beslenme1.5 yaşında kedim 2 gündür yemek yemiyor
Filiz 2 sene önce sordu

1.5 yaşında erkek kısır olmayan kedim 2 gündür hiç birşey yiyip içmiyor kan tahlili yapıldı viral enfeksiyon denildi antibiyotik vitamin ve mide koruyucu yapılıyor..serum takviyesi de yapıldı..tekrar nasıl yemesini sağlayabilirim. şimdiden teşekkürler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedinizin virüs kaynaklı(viral) probleminde veteriner hekiminizin tedavisini izlemelisiniz. Bu süreçte ayrıca recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinebilir, probiyotik desteğine başlayabilirsiniz. Bolca yaş mama bu konuda fayda sağlayacaktır ancak gerekli durumda hekiminiz serum tedavisinin devamını önerebilir. 

Beslenme konusunda sorun yaşamanız durumunda ağızdan şırıngayla verilebilecek kıvamdaki mamaları deneyebilirsiniz. Virüs kaynaklı hastalıklarda tedavi hastanın ihtiyaçlarına göre de şekilleneceğinden genel özetiyle bu şekilde açıklayabilirim durumu.
 
Kedilerde özellikle 24 saatten uzun süren açlıklarda Hepatik Lipidoz dediğimiz karaciğer problemi görülmeye başlar. Bu sebeple beslenmesini yakından ve sürekli takip etmelisiniz. Genel sağlığı iyiye gittikçe ve bağışıklığı güçlendikçe iştahı da toparlayacaktır. Lysine ve koenzim q10 gibi takviyeleri de hekiminize danışabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?