HepiSorKategori: Sağlık1.5 yaşındaki kedim sürekli tuvalete gidiyor
Bensu 3 sene önce sordu

1 bucuk yasinda kedim var yaklasik 1 hafta once surekli çise cikmak istiyordu ama isemiyordu sadece duruyordu her zamankinden fazla su icmeye basladi ve fazla tuy döküyor parazit icin asiya gittigimizde doktoru belirtilere gore böbrek tasindan şüphelendi ama bizim oglumuz biraz yaramaz olduğundan muayene edemedi rahatlatıcı iğne yaptı o zamandan beri cis sorunu kesildi ama su icmeler ve asiri tuy dokme devam ediyor hastalanmis olabilir mi ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz belirtiler bir çok hastalığa bağlı gelişebilir. İdrara çıkma sıklığı ve idrar miktarını gözlemlemenizi öneririm. Eğer kediniz kum kabına gidiyor ancak bazen yapamadan çıkıyor ise idrar yollarında bir probleme işaret eder. Bununla birlikte zorlandığını düşünüyorsanız da detaylı bir idrar muayenesi yapılmasını öneririm. 
 
Kedinizin sıvı alımını yaş mamayı sulandırarak yemesini sağlayarak arttırabilirsiniz. Ayrıca taş oluşumu durumuna ve çeşidine göre bir tedavi belirlenecektir. Bu yönden muayenelerinin yapılması ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek problemlerin önün geçecektir. 
 
Geçmiş olsun.

Bensu 3 sene önce yanıtladı

Biz bir doktorumuza gorunelim o zaman cok teşekkür ederim

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?