HepiSorKategori: Sağlık1 aylık kedi topallıyordu ve gittikçe durumu kötüleşti
Kübra 2 sene önce sordu

Merhaba. Bir aylık bir kedi buldum topallıyordu(veteriner daha öncesinde belinde yada bacağında Kırıklık olmuş olabilir dedi) evde baktım iyileşti bir yaşına geldi masaya bacağını çarptı. Arka patilerinin üstüne basmamaya başladı. Veterinere götürdüm ameliyat olmaz zamanla iyileşir dedi. Kedinin durumu gittikçe kötüleşti sürekli yatıyor hiç hareket etmiyor kafasını kaldırmıyor mama yemiyor ve tuvaletini yapmıyordu. Tekrar veterinere götürdüm sinirsel kasılmalar yaşıyor dedi bir kaç iğne yaptı bu iğneler işe yarar dedi. İşe yaramazsa eğer fip hastası olabilir dedi. Şimdi eve getirdim ama ağrısı var inliyor. Vücudu buz gibi sıcak su torbaları yapiyorum sürekli. Püre mama yediriyorum şırıngayla su içiriyorım. tuvaletini üstüne yapiyor. Patilerine dokununca hareket ettiriyor onun dışında hiç hareketsiz. Çaresiz kaldım bir şey söyleyin.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle 1 aylık bir kedinin doğru ve ihtiyaçlarına uygun beslenmesi gereklidir. Anne sütüne benzer içeriğe sahip catmilk ile beslenmesi şarttır. Bununla birlikte beslenme yetersizliğine bağlı topallama yada virüs kaynaklı problemler nedeniyle diğer belirtiler görülüyor olabilir. 
 
Özellikle virüsler sokaktaki dostlarımızda oldukça yaygın. Bağışıklık sisteminin zayıfladığı anlarda – ki bunlar beslenme eksikliği ile de tetiklenebilir – virüs kaynaklı hastalıklar ortaya çıkacaktır. Kedinizde corona virüsün olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle yaşadığı stres ve yetersiz beslenmesi fip hastalığına dönüştürüyor olabilir. Veteriner hekiminizin detaylı muayenesi ve gerekli kan tahlillerinin ardından teşhis koyularak tedavisine başlanabilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?