HepiSorKategori: Sağlık2 aylık bir kedim var, şu an çok halsiz
volkan 2 sene önce sordu

58 günlük bir kedim var, sahipleneli 10 gün oldu. british shorthair. Anne yanındaydı 3 kardeşler. Erkek olanı ben sahiplendim. 1 hafta hiçbirşeyi yoktu. sonra kustu ve ishal oldu(kan yoktu). ama yemesinde hareketliliğinde bişey yoktu.hemen veterinere götürdük. (aşılara başlanması için veterner tavsiyesiyle 8 haftalık olmasını bekliyorduk). veteriner serum taktı iğne vurdu(2 gün üst üste bu şekilde oldu) sonrasında kedim halsizleşti devamlı uyuyor ve baygın gibi uyuyor. temas ettiğim halde ayılamıyor. ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olun lütfen

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
 Bu dönemdeki kedilerde viral hastalıklar çok sık görülüyor. Bahsettiğiniz belirtiler bir çok hastalıkta ortak görülebildiği için hastayı görmeden net bir şey söylemek zor. Ancak kan tahlili sonuçlarınızı iletebilirseniz yorum yapabilirim. Bu süreçte veteriner hekiminizin tedavisini takip etmenizi tavsiye ediyorum. 
 
 Virüslere karşı elimizdeki tedavi seçenekleri de kısıtlı kalıyor. Bu nedenle hastalığın aktif olduğu süreçte bağışıklık sisteminin desteklenmesi oldukça önemli.
 
 Bu süreçte ayrıca recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinebilir, probiyotik desteğine başlayabilirsiniz. Bolca yaş mama bu konuda fayda sağlayacaktır ancak gerekli durumda hekiminiz serum tedavisini de önerebilir. 
 
Beslenme konusunda sorun yaşamanız durumunda ağızdan şırıngayla verilebilecek kıvamdaki mamaları deneyebilirsiniz. Virüs kaynaklı hastalıklarda tedavi hastanın ihtiyaçlarına göre de şekilleneceğinden genel özetiyle bu şekilde açıklayabilirim durumu.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?