HepiSorKategori: Sağlık2 buçuk aylık dişi tekir cinsi kedim var
alhame 3 sene önce sordu

2 buçuk aylık dişi tekir cinsi kedim var 1 ay önce sahiplendik ilk aldığımızda üşütmeden dolayı ishal ve kusma vardı ilaç kullandık veterinerimiz iğnelerde tedavisini yaptı ayrıca sağ gözünde perde türü bulanık bir katman var damla kullandık şişme yaptı farklı bir damlaya geçtik şu an iyi 15 gün aşısı karma aşıları yapıldı 2 gün sonra brun akıntısı hapşırma ateş belirtileri için vet’e götürdük antibiyotik hap kullandık şu an durumu iyi vitamin kullanıyorum ismi Natur Brewers Yeast yalnız yaklaşık 2 3 gündür arka ayaklarında dengesiz yürüme hissediyorum yürürken ayakları birbirine dolaşıyor ama genel durumu gayet iyi iştahı var ateşi yada herhangi bir rahatsızlığı yok keyfi yerinde koşup oynuyor biraz agresiflik var sadece sebebi ne olabilir kulakla ilgili bir durum mu yada parazit mi korkulacak bir durum var mıdır endişeleniyorum

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde muhtemel bir vira enfeksiyon olabilir. Bağışıklık sisteminin zayıflaması ile birlikte ortaya çıkan belirtiler bu şekilde genel durumu etkileyebilir. Parazit tedavilerini yaptırdıysanız bahsettiğiniz denge problemleriniz de kulak enfeksiyonları yada travma sonucu gelişmiş olabilir. 
 
Detaylı bir nörolojik muayene yapılması dengesiz yürümesinin altında yatan sebebin bulunmasında fayda sağlayacaktır. Tavsiyem veteriner fakültesi hastanesinde detaylı bir muayeneden geçirilmesi olacak.
 
Kullandığınız takviyeye devam etmenizde bir sakınca görmüyorum. Bazen viral enfeksiyonlar bu şekilde belirtiler gösterebiliyor.
 
Geçmiş olsun

alhame 3 sene önce yanıtladı

teşekkür ederim

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?