HepiSorKategori: Sağlık2 haftalık kedimiz ezildi ve çok halsiz
Akın 3 sene önce sordu

Merhaba. 3 gün önce annem daha 2 haftalık olan yavru bir kedinin üstüne kazayla bastı. Kedi bayağı yüksek bi sesle miyavlayarak geriye doğru düşmüş. Sonrasında gözü kapandı ve bı daha açmadı. Bizde şehir merkezine bayağı uzak bı mesafede olduğumuz için elimizden bişey gelmedi veterinere götürmek vs gibisinden. Zaten ben dahil ailedeki herkes öldü gözüyle baktık. Fakat bı kaç gündürki durumu hep aynı. Fiziksel olarak bi durumu olduğunu sanmıyorum. Çünkü 5-10 dakikada bir dokunduğumuzda esniyo. Lakin hiç gözünü açmıyor.Kulaklarini salliyo yeri gelince, yeri gelince patisini salliyo refleks olarak. Ama hiçbir şekilde gözünü açmıyor. Bugün 3.uncu gün dışarıda biraz süt icireyim dedim içtikten sonrasında artık üşüdü mü anlamadım biraz sallanmaya başladı titrer gibi. Bı bu ara gözünü açtı. Sonra gene aynı duruma geri döndü. Şu anda da aynı değişen bişey yok. Sizce ne olabilir ? Acil yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin bu tarz durumlarda vakit kaybetmeden bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi, yada ilçenizdeki veteriner hizmetleri müdürlüğüne ulaşarak ilk müdahalenin yapılması gerekiyor.
 
HepiPet olarak soru konusunda yaşadığımız yoğunluk durumlarında her soruda hızlı destek olamayabiliyoruz. Ancak dostunuzun sütle beslenmesi durumu daha kötüye götürecektir. Veteriner kliniklerinde yada internette bulabileceğiniz catmilk dediğimiz karışımlar ile beslemenizi öneriyorum.
 
Ayrıca bu tarz travmalarda detaylıca incelenmesi gerekiyor. Bu süreçte her 4 saatte bir beslemeniz ve sonrasında tuvaletini ılık suya batırılmış pamukla popo ve çevresine yapacağınız masajla sağlamanız gerekiyor.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?