HepiSorKategori: Sağlık2 yaşındaki kedimin gözünün üzerinde kızarıklık başladı
İdris 2 sene önce sordu

2 yaşında ki scottish cinsi dostumun gözünün üzerinde küçük bir kızarıklık olarak başladı şimdi sanki kanlanmış gibi gözüküyor. Bulunduğum yerde ki veteriner arkadaşlar evcil hayvanlar konusunda pek bilgili değil. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız problemin bir kavga, travma sebepli olma ihtimali dışında paraziter nedenler de akla geliyor. Eğer kedinizin diğer kedilerle teması olduysa bulaşıcı parazit hastalıkları konusunda değerlendirmek gerekiyor. Mantar gibi deri enfeksiyonları başlangıçta bu şekilde belirtiler verebiliyor. Bölgenin büyümesi, yayılması ve başka alanlarda ortaya çıkması durumunda parazit tedavilerini yenilemenizin yanı sıra altta yatan sebebe bağlı tedavinin uygulanması gerekecektir.
 
Durumu gözlemleyerek bahsettiğim ilerleme durumunda bir veteriner hekime görünmelisiniz. Deri problemleri üzerine kedinizin durumuna göre bir tedavi belirleyeceklerdir. Eğer sizde de benzer kızarıklık, kaşıntı ve bölgesel döküntüler görülüyorsa mantar enfeksiyonu olabilir.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?