HepiSorKategori: Sağlık3.5 yaşındaki kedimin kuyruğundaki tüyler dökülüyor
Profile photo ofcansu-yildiz123cansu-yildiz123 3 sene önce sordu

merhaba iyi günler kedim pati 3.5 yaşında kuyruğundaki tüyler biraz döküldü ve yaralar var ve beni endişelendiriyor öğrenci oldugum için veterinere götüremedim yapmalıyım neden oluyor çok endişeliyim internette yedikleri yüzünden oldugunu okumuştum dogrumu bilmiyorum ama hala bebek maması tüketiyor

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Tüy konusu sıklıkla karşımıza çıkan bir konu ve problemin altında yatan sebebin bulunması tedavide önem kazanıyor. Bu fotoğraflar özelinde bir öneri olmayacak ama genel önerim dostunuzun yetişkin mama ile beslenmesi olacaktır. Yavru kedilerin ihtiyaçları yetişkin kedilerden farklıdır ve daha besleyici düşüncesiyle devam etmeniz doğru değildir. Nasıl ki biz yetişkin insanlar bebek mamaları ile beslenmiyor isek tüylü dostlarımızda da durum farklı değil. 
 
Bir gıda alerjisi yada beslenme eksikliğinin beraberinde getirdiği deri probleminden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Tavsiyem beslenmesini düzenleyerek , parazit tedavilerinin de gözden geçirilmesinin ardından takip etmeniz. Eğer iyileşme gözlemlemezseniz bölgeden kazıntı alınarak incelenmesi gerekebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?