HepiSorKategori: Bakım3 aylık alman kurdu köpeğim çok halsiz ve parazitleri var
Fatih 2 sene önce sordu

Merhabalar
3 aylik disi alman kurdu köpegim var asi yaptirmama ragmen rahatsizlandi bitkin dustu sonra tekrar veterinere goturdugumde genclik hastaligina yakalandigini ogrendim bu olaylar son 2 gun icinde oldu suan kopegim asilara ragmen hala halsiz bir vaziyette ve hic birsey yemiyor sadece su iciyor serum taktirdim ancak bugun farkettigimde kusmugunda parazitlerin oldugunu gordum ince bir solucan seklinde acaba parazit onleyen haplardan satin alip versem zarari olurmu igne yaptirdim 4 tane felan onun haricinde bu tabletlerden kullanmamim sakincasi varmi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin muhtemelen bir virüs taşıyıcılığı bulunuyordu. Yani siz sahiplenmeden önce yaşadığı ortamdan yada başka bir köpekten bulaşmış olabilir. Şu aşamada parazit tedavisinden ziyade köpeğinizin genel durumunun düzeltilmesi amaçlanır. Bir taraftan da beslenmesi düzenlenerek bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanacaktır. Bu konuda veteriner hekiminizin yönlendirmelerini ve tedavisini takip etmenizi öneriyorum. Gerekli kan tahlilleri ve testler ile tedavi süreci belirlenecek, gerekli görüldüğünde değiştirilecektir. 
 
Ancak hayvanınızın ciddi bir parazit enfeksiyonu bulunmuyor ise bahsettiğim gibi öncelik genel durumun düzeltilmesi olacaktır. Şu aşamada parazite yönelik bir tedavi doğru olmayabilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?