HepiSorKategori: Sağlık3 aylık scottish fold kedimin poposunda kan görüyorum
Profile photo ofTugbaCobanTuğba 2 hafta önce sordu

3 aylık scottish fold kedimin poposunda kan görüyorum. Geçen hafta da görmüştüm veterinerine götürdüğümde iç parazit olduğunu söyleyip aşı yapmıştı. Aşıdan sonra kesilmişti şimdi yeniden 2 gündür poposunda kan görmekteyim. Dışkısında olmamak ile birlikte poposunda bir damla kadar oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 hafta önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin poposunda kan gördüğünüzde ya da dışkı içerisinde kan görürseniz bu ciddi bir sindirim problemine işaret ediyor olabilir. Bu noktada kanın açık veya koyu renk olması, dışkıdaki miktarı da bilgi verecektir.
 
Bahsettiğiniz kan görülmesi bir çok farklı sebebe bağlı gelişebilir. Parazitler, kabızlık, travmalar, organa bağlı problemler gibi durumun altında yatan sebebe göre tedavi edilmesi gerekir. Kullanılan aşının içeriğini öğrenebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. Parazit kaynaklı sorunlarda iç parazit tedavisi tekrarlanması önerilirken, kabızlık durumunda yaş mama miktarı ile sıvı alımı arttırılıyor ve beslenme değişikliği öneriliyor. Durumun kaynaklandığı sebebe göre dönüş yapmanızı bekliyoruz.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?