HepiSorKategori: Bakım3 yaşındaki alman kurdu köpeğimin sırtında kitle oluştu
Atak 2 sene önce sordu

Köpeğim Alman kurdu 2016 doğumlu sırtında böyle birşey oluştu ve ilk ön patisini ıstırıyor tüylerini koparıyordu ve havlıyodu deli gibi ayağına sonra diğer ön patisindede aynı şey oluştu ve şuan kuyruğunun tüylerini de koparmaya başlamış gezdirmek çok hoşuna giderdi ama gezdirirken bile aklı patisine gidince direk durup patisine havlamaya başlıyor parmak aralarını ıstırıyor bundan bi kaç ay önce de vücudu komple iltihap bağlamıştı onun için iğne vurdular ve vitamin hapı verildi baya kötüleşmişti ama sonradan düzeldi derken birde böyle sorun ortaya çıktı yaşadığım yerde veterinerler hiç iyi değil bana yardımcı olunuz şimdiden teşekkürler

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizde yaşanan deri problemi bir çok sebebe bağlı görülebilir. Önceki yaşadığı problemde teşhis olarak ne söylenmişti? Bahsettiğiniz bölge yayılıyor mu? Kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler görülüyorsa bu durumu tetikleyen sebebin bulunması gereklidir. 
 
Bir veteriner kliniğine gitmenizi önereceğim. Bu problemin altında yatan sebebin ne olduğunu bulmak için bölgenin muayene edilmesi, az önce sormuş olduğum durumların takibi ve gerekli görülmesi durumunda tahlil yapılması gerekecektir. 
 
Kimi zaman alerjik sebeplerden dolayı görülebilen durumlar daha genel alanda görülür. Sizin yaşadığınız durumda paraziter yada tüy yapısıyla doğrudan bir sorun gelişmiş olabilir. Ayrıca dostunuzun o bölgesini ısırmasını da önlemeniz gerekecektir. Bu konuda bölgeyi yakından gözlemlemenizi öneriyorum. Yakınınıza bir veteriner faküttesi hastanesi varsa iç hastalıkları bölümüne başvurabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?