HepiSorKategori: Sağlık3 yıldır benimle uzun tüylü kedimin gözü akıyor
ilknur 3 sene önce sordu

merhaba;kızım miniş 3 yıldır benimle uzun tüylü tekir anadolu kedisi denen cinsten kısır.aşıları tam sokaktan aldım.aldığımdan beri gözünde akıntı var.son zamanlarda gözünü peçeteyle silerken hafif kanlı gördüm.doktoruna götürdüm.sorunun göz değil dişlerinden kaynaklandığını söylediler antibiyotik yaptılar birde ağız suyu verdiler sabah akşam ağzına sıkıyorum.ikinci antibiyotik için salı günü tekrar götürecem.fakat kötü senaryo olarak tüm dişlerin çekilebileceği söylendi.vücudundaki kötü hücrelerin iyi hücrelere saldırdığını bağışıklık sisteminin düşüyor olduğunu söylediler.çocuğun genel olarak durumu iyi neşeli yemek ve tuvalet problemi yok.herhangi bir tahlil yapılmadı sadece muayene edildi.diş etlerinin dipleri kanlı kırmızı gibi banada gösterdi doktorumuz.ben ilk kez böyle birşey duydum.tüm dişlerin çekilecek olması korkunç geldi açıkçası.bu sebepten sizinde fikrinize danışmak istedim.yardımcı olursanız sevinirim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Göz enfeksiyonları çoğunlukla vücutta bulunan bir başka enfeksiyon ile bağlantılı ilerliyor. Ağız ve diş enfeksiyonları da virüs kaynaklı olabilir ve gözü de aynı anda etkileyebilir. Dostunuzun bağışıklığı güçlü tutulduğunda enfeksiyonu atlatabilir. Bu süreçte iyi beslenmesi ve tedavinin takip edilmesi önemlidir.

 

Ayrıca diş sağlığını desteklemek ve çiğnemesi için hindi boyunu verebilirsiniz. Ağız salgısını arttıracak ve dişlerin iyileşmesine faydası olacaktır.

Bununla birlikte hindistan cevizi yağı da hekiminizin sunduğu tedaviye destekleyici olarak ağıza sıkılabilir.

Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?