HepiSorKategori: Sağlık4 aylık bir British Shorthair kedim yürürken yalpalıyor
werewolfman 3 sene önce sordu

Selamlar Yaklaşık 4 aylık bir British Shorthair kedim var günde yaklaşık olarak 20 ile 30 gram mama yiyor Son bir haftadır yürürken yalpalama ya dengesini kaybedip ara sıra yuvarlanmaya başladı Bir de arka ayakları Ön ayakları kadar hareketli değil ve Sürekli uyumak ve oturmak istiyor sebebi ne olabilir acaba

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bu şekilde yalpalamasının bir kaç farklı sebebi akla gelir. Virüs kaynaklı problemlerin ve sinir sistemine etki eden hastalıklar da bu ihtimallerdendir.
 
Ayrıca kedinizin beynindeki motor becerileri ve koordinasyonunu kontrol eden bölgesi az gelişmiş olabilir. Eğer annenin gebeliği süresinde bir viral hastalık veya travma ile bu probleme sebep olmuş olabilir. Bu şekildeki durumlar kedinizin yalpalayarak yürümesi ve titremeler ile kendini gösterebilir. Yine bu durumda problem çok ilerlemediği durumda yaşam süresine herhangi bir etki etmeyecektir.
 
Eğer böyle bir durum gerçekleştiyse özel bir tedavisi yoktur. Genellikle teşhis için ileri görüntüleme teknikleri gerekebilir ancak karakteristik belirtiler bu yönde teşhise yardımcı olur. 
 
Tavsiyem veteriner hekiminizin detaylı bir muayene yapması ve durumu değerlendirmesidir. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?